Description
Pack Down Tool For Molds/Rings.
- Very useful to pack down ingredients inside the entremets rings in order to obtain nice presentations.
- Stainless steel.
- Bakelite handle.
- Can also be used as a cake ejector.
- Measurements: 5 1/2″ Diam.
Original price was: $98.00.$88.32Current price is: $88.32.
Only 3 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
Pack Down Tool For Molds/Rings.
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 5.5" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.31 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 376114 |
| UPC / EAN | 3334493761146 |
| ASIN | B007Z074NE |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.