Description
Pack Down Tool For Molds/Rings.
- Very useful to pack down ingredients inside the entremets rings in order to obtain nice presentations.
- Stainless steel.
- Bakelite handle.
- Can also be used as a cake ejector.
- Measurements: 1 1/2″ Diam.
Original price was: $72.00.$70.96Current price is: $70.96.
Only 2 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $70.96 |
| 2 | 4.81 % | $67.55 |
| 3+ | 23.9 % | $54.00 |
Pack Down Tool For Molds/Rings.
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 1.5" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.12 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 376104 |
| UPC / EAN | 3334493761047 |
| ASIN | B007Z074CU |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.