Description
Pack Down Tool For Molds/Rings.
- Very useful to pack down ingredients inside the entremets rings in order to obtain nice presentations.
- Stainless steel.
- Bakelite handle.
- Can also be used as a cake ejector.
- Measurements: 3″ Diam.
Original price was: $87.00.$80.73Current price is: $80.73.
Estimated Stock: 13 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $80.73 |
| 2 | 4.99 % | $76.70 |
| 3+ | 19.48 % | $65.00 |
Pack Down Tool For Molds/Rings.
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 3" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.19 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 376108 |
| UPC / EAN | 3334493761085 |
| ASIN | B007Z074DE |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.