Description
This 6-1/4″ double criss-cross mesh bouillon strainer is a staple in any kitchen. Its solid mesh will retain all food particles. It is made of stainless steel and has a stay-cool, ABS handle.
$49.38
Only 3 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
This 6-1/4″ double criss-cross mesh bouillon strainer is a staple in any kitchen. Its solid mesh will retain all food particles. It is made of stainless steel and has a stay-cool, ABS handle.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 6.62" X 6.25" X 3.1" |
| Item Weight (lbs.) | 1 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 12633-16 |
| UPC / EAN | 8014808797170 |
| ASIN | B003KZKEG2 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.