Description
The Paderno 14 1/4 oz. clear acrylic cocktail shaker is comprised of two pieces: the container and a cap. The unit is used to mix beverages by shaking.
- Material: Acrylic.
- Capacity: 0.44 Qt.
$49.38
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 - 3 | 36.05 % | $31.58 |
| 4+ | 52.35 % | $23.53 |
The Paderno 14 1/4 oz. clear acrylic cocktail shaker is comprised of two pieces: the container and a cap. The unit is used to mix beverages by shaking.
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9" X 3.25" X 3.25" |
| Item Weight (lbs.) | 0.6 |
| Shipping Weight (lbs.) | 1.5 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 41483-04 |
| UPC / EAN | 8014808701597 |
| ASIN | B001GIOEF2 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.