Description
The Paderno 12-1/2-quart stainless steel vegetable strainer is a dual handled, self-standing colander suited for draining foods of excess liquids.
- Material: Stainless Steel.
- Capacity: 9.25 Qt.
Original price was: $306.80.$199.05Current price is: $199.05.
The Paderno 12-1/2-quart stainless steel vegetable strainer is a dual handled, self-standing colander suited for draining foods of excess liquids.
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 12.5" X 12.5" X 6.25" |
| Item Weight (lbs.) | 2.5 |
| Shipping Weight (lbs.) | 3.5 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 11927-32 |
| UPC / EAN | 8014808016639 |
| ASIN | B000NIRM32 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.