Description
The Paderno 11 7/8″ inch oval sharpening steel is popular with butchers as the oval shape allows for a broader surface to be sharpened.
Original price was: $163.00.$110.79Current price is: $110.79.
Only 1 Unit Left in Stock
(can be backordered)
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $110.79 |
| 3 - 5 | 6.81 % | $103.24 |
| 6 - 8 | 10.61 % | $99.04 |
| 9+ | 13.64 % | $95.68 |
The Paderno 11 7/8″ inch oval sharpening steel is popular with butchers as the oval shape allows for a broader surface to be sharpened.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 4 × 4 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 11.88" X 2" X 0.25" |
| Item Weight (lbs.) | 1.2 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 18236-30 |
| UPC / EAN | 8014808695957 |
| ASIN | B001E24GXA |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.