Description
The Paderno 240/coarse sharpening stone, made of silicon carbide, reconstitutes a damaged edge.
Original price was: $65.40.$59.84Current price is: $59.84.
Estimated Stock: 10 Unit s
The Paderno 240/coarse sharpening stone, made of silicon carbide, reconstitutes a damaged edge.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 8.25" X 2.75" X 1.12" |
| Item Weight (lbs.) | 0.8 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 18251-01 |
| UPC / EAN | 8014808705724 |
| ASIN | B001E27XW6 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.