Description
Oval Fluted Cutter. Pastry and Cookie cutters are metal molds with sharp edges for cutting dough into a particular shape.
- Made of stainless steel.
- Heavy duty, sharp and beveled.
- Fluted.
- Measurements: 6 1/4″ L.
- Weight: 4 oz.
$143.00 Original price was: $143.00.$125.00Current price is: $125.00.
Out of stock
Oval Fluted Cutter. Pastry and Cookie cutters are metal molds with sharp edges for cutting dough into a particular shape.
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 6.25" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.25 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 150220 |
| UPC / EAN | 3334491502208 |
| ASIN | B008BH4DKW |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.