Description
To make the perfect confection or cake made of or based on marzipan you need the correct sculpting tools.
- Each sculpting tool consists of 2 tools, one at each end in composite material.
- Box of 12.
- Measurements: 5 1/8″ L.
- Weight: 3 oz.
Original price was: $245.00.$160.22Current price is: $160.22.
Estimated Stock: 23 Unit s
To make the perfect confection or cake made of or based on marzipan you need the correct sculpting tools.
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 5.12" L |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.19 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 421832 |
| UPC / EAN | 8029859028589 |
| ASIN | B008F6GTGA |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.