Description
Use these Scissors to cut your sugar decorations made of pulled sugar or blown sugar.
- In finely polished stainless steel with black lacquered handles.
- Measurements: 9 1/4″ L.
- Weight: 8 oz.
Original price was: $86.00.$80.04Current price is: $80.04.
Estimated Stock: 8 Unit s
Use these Scissors to cut your sugar decorations made of pulled sugar or blown sugar.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9.25" L |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.5 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 072200 |
| UPC / EAN | 8012267106342 |
| ASIN | B0088XYSLI |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.