Description
These creme brulee dishes are the perfect way to serve your dessert. Ceramic construction to allow you to use a small butane torch for the finish touch.
- Glazed refractory earthenware.
- Pack of 4.
- Measurements: 5 1/2″ Diam. x 1 1/4″ H.
Original price was: $82.00.$77.28Current price is: $77.28.
Estimated Stock: 9 Unit s
These creme brulee dishes are the perfect way to serve your dessert. Ceramic construction to allow you to use a small butane torch for the finish touch.
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 4 |
| Size | 5.5" Diam. x 1.25" H |
| Item Weight (lbs.) | 0.56 |
| Shipping Weight (lbs.) | 3.6 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Spain |
| MPN / Model # | 052280 |
| UPC / EAN | 3364126522806 |
| ASIN | B014V7NRTI |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.