Description
This World Cuisine almond paste knife performs detailed sculpting on marzipan, gum paste or fondant in order to create decorative figures, flowers and animals. The knife is also sold separately.
$41.19
Estimated Stock: 7 Unit s
This World Cuisine almond paste knife performs detailed sculpting on marzipan, gum paste or fondant in order to create decorative figures, flowers and animals. The knife is also sold separately.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 12" X 9" X 3" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Blade Edge | |
| Blade Material | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 47630-28 |
| UPC / EAN | 8014808033131 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.