Description
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
$37.75
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 3 | — | $37.75 |
| 4 - 10 | 64.03 % | $13.58 |
| 11+ | 80.72 % | $7.28 |
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 8.75" x 0.38" x 8.75" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42524-22 |
| UPC / EAN | 790955347137 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.