Description
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
$33.11
Estimated Stock: 38 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $33.11 |
| 2 - 5 | 41.92 % | $19.23 |
| 6 - 11 | 76.71 % | $7.71 |
| 12 - 23 | 86.32 % | $4.53 |
| 24+ | 92.03 % | $2.64 |
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 3.13" x 0.13" x 3.13" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42524-08 |
| UPC / EAN | 790955347090 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.