Description
This 10-1/4″ double criss-cross mesh bouillon strainer is a staple in any kitchen. Its solid mesh will retain all food particles. It is made of stainless steel and has a stay-cool, ABS handle.
Original price was: $88.40.$74.82Current price is: $74.82.
This 10-1/4″ double criss-cross mesh bouillon strainer is a staple in any kitchen. Its solid mesh will retain all food particles. It is made of stainless steel and has a stay-cool, ABS handle.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 12 × 8 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 10.62" X 10.25" X 5.1" |
| Item Weight (lbs.) | 1 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 12633-26 |
| UPC / EAN | 8014808797217 |
| ASIN | B003KZKENK |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.