Description
This Paderno 6-5/8″ diameter stackable stainless steel measuring jug is a staple in any kitchen. It is spouted and allows for quick measuring and dispensing of liquid ingredients.
- Material: Stainless Steel.
- Capacity: 2.13 Qt.
Original price was: $78.70.$68.63Current price is: $68.63.
Estimated Stock: 25 Unit s
This Paderno 6-5/8″ diameter stackable stainless steel measuring jug is a staple in any kitchen. It is spouted and allows for quick measuring and dispensing of liquid ingredients.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 10 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 6.62" X 6.62" X 7.5" |
| Item Weight (lbs.) | 1.2 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Stackable | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 42581-20 |
| UPC / EAN | 7392244123069 |
| ASIN | B001VMAUTW |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.