Description
The handle of the Paderno one piece 17 ounce stainless steel ladle facilitates long reaches and allows for the easy transfer and scooping of food.
$61.90 Original price was: $61.90.$57.37Current price is: $57.37.
Estimated Stock: 30 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $57.37 |
| 2 - 5 | 18.08 % | $47.00 |
| 6+ | 23.57 % | $43.85 |
The handle of the Paderno one piece 17 ounce stainless steel ladle facilitates long reaches and allows for the easy transfer and scooping of food.
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 6 × 6 in |
| Promotions | |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 15.75" X 4.75" X 5" |
| Item Weight (lbs.) | 1 |
| Shipping Weight (lbs.) | 1.5 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 11970-12 |
| UPC / EAN | 8014808005251 |
| ASIN | B001E3W89S |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.