Description
The handle of the Paderno one piece 34 ounce stainless steel ladle facilitates long reaches and allows for the easy transfer and scooping of food.
$98.90 Original price was: $98.90.$82.06Current price is: $82.06.
Estimated Stock: 17 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $82.06 |
| 2 - 5 | 11.24 % | $72.84 |
| 6+ | 16.71 % | $68.35 |
The handle of the Paderno one piece 34 ounce stainless steel ladle facilitates long reaches and allows for the easy transfer and scooping of food.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 8 in |
| Promotions | |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 18.5" X 6.25" X 6.25" |
| Item Weight (lbs.) | 1.3 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 11970-16 |
| UPC / EAN | 8014808005275 |
| ASIN | B001E3U50C |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.