Description
This 3 1/8 diameter by 1/2 set of two egg rings is made of stainless-steel. With its convenient handle, it is ideal for shaping an egg while being friend or poached. It is also great for making perfect pancakes.
$37.05
Estimated Stock: 73 Unit s
This 3 1/8 diameter by 1/2 set of two egg rings is made of stainless-steel. With its convenient handle, it is ideal for shaping an egg while being friend or poached. It is also great for making perfect pancakes.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 2 |
| Size | 3.12" X 3.12" X 0.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42596-02 |
| UPC / EAN | 8014808050893 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.