Description
This 23.63″ X 15.75″ stainless-steel cooling rack is a necessity for any pastry chef for moving, cooling and storing pastries.
Original price was: $78.00.$68.18Current price is: $68.18.
Estimated Stock: 13 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $68.18 |
| 2 - 5 | 14.37 % | $58.38 |
| 6+ | 19.55 % | $54.85 |
This 23.63″ X 15.75″ stainless-steel cooling rack is a necessity for any pastry chef for moving, cooling and storing pastries.
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 22 × 2 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 23.63" X 15.75" X 0.25" |
| Item Weight (lbs.) | 2 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2.5 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 44430-61 |
| UPC / EAN | 8014808699429 |
| ASIN | B003DZ1LHU |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.