Description
The roller docker is used to pierce the dough of short breads and puff pastries to prevent over rising and blistering.
$49.38
Only 2 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
The roller docker is used to pierce the dough of short breads and puff pastries to prevent over rising and blistering.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 12" X 10" X 6" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47024-10 |
| UPC / EAN | 8014808012624 |
| ASIN | B000VYJ3K8 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.