Description
This 3 1/8 long by 1/2 high plain non-stick boat mold is ideal for pastries, cakes as well as petit fours, mini-quiches and hors d’oeuvres. It is made of non-stick coated steel.
$33.11
Estimated Stock: 69 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $33.11 |
| 2 - 5 | 41.92 % | $19.23 |
| 6 - 11 | 76.71 % | $7.71 |
| 12 - 23 | 86.32 % | $4.53 |
| 24+ | 92.03 % | $2.64 |
This 3 1/8 long by 1/2 high plain non-stick boat mold is ideal for pastries, cakes as well as petit fours, mini-quiches and hors d’oeuvres. It is made of non-stick coated steel.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 3.12" X 1.04" X 0.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47720-08 |
| UPC / EAN | 8014808832246 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.