Description
This Paderno 4-3/4″ by 3-3/4″ diameter stainless steel flexible dough scraper is best used to cut, clean and scrape pastry, bread and pizza dough. It has a flexible straight edge.
$49.38
Estimated Stock: 40 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 - 3 | 38.54 % | $30.35 |
| 4+ | 54.8 % | $22.32 |
This Paderno 4-3/4″ by 3-3/4″ diameter stainless steel flexible dough scraper is best used to cut, clean and scrape pastry, bread and pizza dough. It has a flexible straight edge.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 4.75" X 3.75" X 4.75" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 18501-02 |
| UPC / EAN | 8014808678394 |
| ASIN | B001VMAV96 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.