Description
Commercial Grade.
- Heavy duty, 18/10 stainless steel ladle with hook.
- Ideal to serve and measure juices, sauces and soups.
- Made of one piece.
- Lifetime warranty.
- Measurements: 4″ Diam.
- Capacity: 8 1/2 Oz. Bowl
- 14″ Long Handle
$44.27
Estimated Stock: 13 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $44.27 |
| 2 - 6 | 13.76 % | $38.18 |
| 7+ | 44.66 % | $24.50 |
Commercial Grade.
| Weight | 0.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 6 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 4" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.69 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Stackable | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 112023 |
| UPC / EAN | 3334491120235 |
| ASIN | B00WC93G4O |
| Warranty | Lifetime |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.