Description
Pack Down Tool For Molds/Rings.
- Very useful to pack down ingredients inside the entremets rings in order to obtain nice presentations.
- Stainless steel.
- Bakelite handle.
- Can also be used as a cake ejector.
- Measurements: 2 1/2″ Diam.
Original price was: $78.00.$75.13Current price is: $75.13.
Estimated Stock: 15 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $75.13 |
| 2 | 3.89 % | $72.21 |
| 3+ | 21.47 % | $59.00 |
Pack Down Tool For Molds/Rings.
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 2.5" Diam. |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.12 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 376106 |
| UPC / EAN | 3334493761061 |
| ASIN | B007Z074CK |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.