Description
Great for cheese or butter. Effortlessly slice fine cheeses and soft, savory butter with this cutting wire.
- Stainless steel wire and plastic handles.
- Pack of 10.
- Measurements: 31 1/2″ L, 0.5 mm thick
- Weight: 12 oz.
$51.82
Estimated Stock: 100+ Units
| Quantity | Discount (%) | Price Each Per Case |
|---|---|---|
| 1 | — | $51.82 |
| 2 - 4 | 9.65 % | $46.82 |
| 5+ | 36.14 % | $33.09 |
Great for cheese or butter. Effortlessly slice fine cheeses and soft, savory butter with this cutting wire.
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 10 |
| Size | 31.5" L |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.75 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 122031 |
| UPC / EAN | 3467310517227 |
| ASIN | B014V80WOK |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.