Description
Resistant up to 430° F. Exoglas® Sieve Strainer 8″.
Measurements: 8″ Diam. x 7 5/8″ H.
Original price was: $201.00.$151.00Current price is: $151.00.
Estimated Stock: 6 Unit s
Resistant up to 430° F. Exoglas® Sieve Strainer 8″.
Measurements: 8″ Diam. x 7 5/8″ H.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 8" Diam. |
| Item Weight (lbs.) | 0.75 |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 017365 |
| UPC / EAN | 3334490173652 |
| ASIN | B00D447BLU |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.