Description
Recommended for heavy usage. Holds up to 1000 lbs. (450 kg), on the bottom shelf of units 54″ (1380 mm) or longer. Height: 6-1/2″ (165 mm)
Original price was: $98.75.$62.25Current price is: $62.25.
Recommended for heavy usage. Holds up to 1000 lbs. (450 kg), on the bottom shelf of units 54″ (1380 mm) or longer. Height: 6-1/2″ (165 mm)
| Weight | 2.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 9 × 22 in |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 18" W x 6-1/2" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 2.91 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Color | Speckled Gray |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | CPDS18H6-480 |
| Replaced Model # | CSDS18-480 |
| UPC / EAN | 099511922383 |
| ASIN | B01M2YR6XI |
| PDF Spec Sheet | 58-72.pdf |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.