Description
Recommended for heavy usage. Holds up to 1000 lbs. (450 kg), on the bottom shelf of units 54″ (1380 mm) or longer. Height: 6-1/2″ (165 mm)
Original price was: $95.50.$60.20Current price is: $60.20.
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $60.20 |
| 3 - 5 | 6.63 % | $56.21 |
| 6 - 8 | 9.57 % | $54.44 |
| 9+ | 11.76 % | $53.12 |
Recommended for heavy usage. Holds up to 1000 lbs. (450 kg), on the bottom shelf of units 54″ (1380 mm) or longer. Height: 6-1/2″ (165 mm)
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 9 × 18 in |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 14" W x 6-1/2" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 2.7 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Color | Speckled Gray |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | CPDS14H6-480 |
| Replaced Model # | CSDS14-480 |
| UPC / EAN | 099511922376 |
| ASIN | B01M8JVJGL |
| PDF Spec Sheet | 58-72.pdf |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.