Description
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
$34.11
Estimated Stock: 86 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $34.11 |
| 2 - 8 | 40.87 % | $20.17 |
| 9 - 11 | 82.29 % | $6.04 |
| 12 - 23 | 86.72 % | $4.53 |
| 24+ | 89.24 % | $3.67 |
These hooks are staples in butcher shops and meat departments. Made of heavy-duty stainless steel , they are of professional quality and are used to hang meat in industrial smokers and butchering houses. Dishwasher-safe.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 7.88" x 0.38" x 7.88" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42524-20 |
| UPC / EAN | 790955347120 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.