Description
The Non-Hydroscopic (won’t absorb liquids) safe-grip, molded polypropylene handles safe up to 100°C / 212°F. Victorinox Swiss Army Produce Utility Knife is a general use knife that is easily maneuverable.
Original price was: $22.00.$20.99Current price is: $20.99.
Estimated Stock: 100+ Units
The Non-Hydroscopic (won’t absorb liquids) safe-grip, molded polypropylene handles safe up to 100°C / 212°F. Victorinox Swiss Army Produce Utility Knife is a general use knife that is easily maneuverable.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 10 × 6 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 6" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Blade Edge | |
| Blade Length | |
| Blade Material | |
| Color | Black |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Switzerland |
| MPN / Model # | 7.6059.4 |
| Replaced Model # | 40102 |
| UPC / EAN | 7611160116666 |
| ASIN | B0090UWVI0 |
| Warranty | Lifetime |
You must be logged in to post a review.
Bruce (verified owner) –
I would like to say that I was pleased with the service and got my order rather quickly. I’m ordering another one for an associate of mine who was impressed with it.