Description
This 17 3/4 long set of 6 poly/nylon pastry bags is made of nylon with multiple plastic coatings. It is made of one piece and does not have a hanging loop. These are extremely flexible and soft.
Original price was: $58.20.$54.77Current price is: $54.77.
This 17 3/4 long set of 6 poly/nylon pastry bags is made of nylon with multiple plastic coatings. It is made of one piece and does not have a hanging loop. These are extremely flexible and soft.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 6 |
| Size | 17.8" X 8.9" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Color | White |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 47119-45 |
| UPC / EAN | 8014808734397 |
| ASIN | B07FZQ5P99 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.