Description
This 15 3/4 long set of 6 poly/nylon pastry bags is made of nylon with multiple plastic coatings. It is made of one piece and does not have a hanging loop. These are extremely flexible and soft.
$49.38
| Quantity | Discount (%) | Price Each Per Case |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 | 9.94 % | $44.47 |
| 3+ | 25.86 % | $36.61 |
This 15 3/4 long set of 6 poly/nylon pastry bags is made of nylon with multiple plastic coatings. It is made of one piece and does not have a hanging loop. These are extremely flexible and soft.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 6 |
| Size | 15.8" X 7.9" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Color | White |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 47119-40 |
| UPC / EAN | 8014808734380 |
| ASIN | B07FZDW5T7 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.