Description
This Paderno 3 by 2.125 by 1.5 inch non-stick oval aspic molds are used for shaping food as well as creating eggs in aspic, mousse and layered servings. Also known as dariole, aspic or timbale molds.
$40.07
Only 2 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $40.07 |
| 3 - 7 | 54.8 % | $18.11 |
| 8+ | 75.57 % | $9.79 |
This Paderno 3 by 2.125 by 1.5 inch non-stick oval aspic molds are used for shaping food as well as creating eggs in aspic, mousse and layered servings. Also known as dariole, aspic or timbale molds.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 3" X 2.13" X 1.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47726-07 |
| UPC / EAN | 8014808832468 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.