Description
The Paderno set of 6 plain stainless steel pastry tips each have an opening of 2 mm. They are professional quality and heavy duty. They are a necessity for all pastry chefs and bakers.
$49.38
The Paderno set of 6 plain stainless steel pastry tips each have an opening of 2 mm. They are professional quality and heavy duty. They are a necessity for all pastry chefs and bakers.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 6 |
| Size | 1" X 0.75" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47353-02 |
| UPC / EAN | 8014808734915 |
| ASIN | B007MXPXBO |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.