Description
This three-dot 4-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2 3/8″ height and comes with various openings.
$45.92
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $45.92 |
| 2 - 4 | 40.85 % | $27.16 |
| 5+ | 64.85 % | $16.14 |
This three-dot 4-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2 3/8″ height and comes with various openings.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 1" X 1" X 2.38" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Color | Stainless Steel |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47357-01 |
| UPC / EAN | 8014808735264 |
| ASIN | B07777G8ZQ |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.