Description
This 4-piece World Cuisine stainless steel measuring cup set is a staple in any kitchen. Includes 1/4, 1/3, 1/2 and 1-cup measuring cups.
Original price was: $78.80.$68.68Current price is: $68.68.
Estimated Stock: 41 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $68.68 |
| 2 - 5 | 14.21 % | $58.92 |
| 6+ | 19.41 % | $55.35 |
This 4-piece World Cuisine stainless steel measuring cup set is a staple in any kitchen. Includes 1/4, 1/3, 1/2 and 1-cup measuring cups.
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9" X 3" X 12" |
| Item Weight (lbs.) | 0.7 |
| Shipping Weight (lbs.) | 1.5 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 42616-04 |
| UPC / EAN | 8014808049804 |
| ASIN | B001VMAWFY |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.