Description
The Paderno lemon stripper’s v shape indention creates long decorative strips from cut peel. The short fluted blade allows for even scoring. This lemon stripper has a stainless steel blade and handle.
$49.38
Estimated Stock: 12 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 | 29.38 % | $34.87 |
| 3+ | 44.88 % | $27.22 |
The Paderno lemon stripper’s v shape indention creates long decorative strips from cut peel. The short fluted blade allows for even scoring. This lemon stripper has a stainless steel blade and handle.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 6.5" X 1" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 48278-92 |
| UPC / EAN | 8014808662249 |
| ASIN | B001E3U5BQ |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.