Description
This Paderno tool creates wafer-thin slices of cheeses. This cheese plane has a stainless steel blade and handle.
$49.38
Out of stock
This Paderno tool creates wafer-thin slices of cheeses. This cheese plane has a stainless steel blade and handle.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 10" X 2" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Blade Material | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 48278-41 |
| UPC / EAN | 8014808661860 |
| ASIN | B001E3U5AC |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.