Description
The World Cuisine 10″ long with 4" blade ice carving knife has a tempered, forged stainless blade. It is an improved version of the ice pick.
Original price was: $249.70.$163.30Current price is: $163.30.
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $163.30 |
| 3 - 4 | 5.52 % | $154.29 |
| 5+ | 8.67 % | $149.15 |
The World Cuisine 10″ long with 4" blade ice carving knife has a tempered, forged stainless blade. It is an improved version of the ice pick.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 4 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 10" X 1.5" X 0.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Blade Length | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47885-01 |
| UPC / EAN | 8014808677625 |
| ASIN | B001E29ZCW |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.