Description
This 55-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2″ height and comes with various openings.
$199.80 Original price was: $199.80.$133.75Current price is: $133.75.
Estimated Stock: 7 Unit s
This 55-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2″ height and comes with various openings.
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 6 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 1" X 1" X 2.38" |
| Item Weight (lbs.) | 2.9 |
| Shipping Weight (lbs.) | 3.5 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47219-55 |
| UPC / EAN | 8014808052149 |
| ASIN | B0761ZH6R5 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.