Description
This 29-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2″ height and comes with various openings.
$110.70 Original price was: $110.70.$76.40Current price is: $76.40.
Estimated Stock: 7 Unit s
This 29-piece set of stainless-steel decorating tubes is made of seamless, 18/10 polished stainless-steel. They have precise and strong edges for finer results. Each tip has a 2″ height and comes with various openings.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 1" X 1" X 2.38" |
| Item Weight (lbs.) | 1.5 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47219-29 |
| UPC / EAN | 8014808052132 |
| ASIN | B002OCB6UK |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.





Reviews
There are no reviews yet.