Description
This Paderno 12.25 by 4.75 inch fluted non-stick loaf pan produces a light and golden crust on a rich bread while the lid ensures a denser texture. The non-stick coating makes unmolding a breeze.
$49.38
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 - 3 | 36.05 % | $31.58 |
| 4+ | 52.35 % | $23.53 |
This Paderno 12.25 by 4.75 inch fluted non-stick loaf pan produces a light and golden crust on a rich bread while the lid ensures a denser texture. The non-stick coating makes unmolding a breeze.
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 6 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 12.25" X 4.75" X 2" |
| Item Weight (lbs.) | 0.8 |
| Shipping Weight (lbs.) | 1.5 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47753-31 |
| UPC / EAN | 8014808050091 |
| ASIN | B0026RHWHO |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.