Description
This 9″ long spatula is ideal for working with pastry. Its angular shape makes it perfect for spreading and smoothing icing and batters. It is heat-resistant up to 450 degrees Fahrenheit.
$41.57
Estimated Stock: 12 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $41.57 |
| 3 - 6 | 56.43 % | $18.11 |
| 7+ | 72.55 % | $11.41 |
This 9″ long spatula is ideal for working with pastry. Its angular shape makes it perfect for spreading and smoothing icing and batters. It is heat-resistant up to 450 degrees Fahrenheit.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 2 × 2 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9" X 1.25" X 0.25" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 12909-23 |
| UPC / EAN | 8014808794865 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.