Description
This 4 3/4 inch World Cuisine carbon steel blini pan has numerous benefits. This pan is suited to making the well-known blini as well as pancakes. It is made of carbon steel.
$46.14
Only 1 Unit Left in Stock
(can be backordered)
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $46.14 |
| 2 - 4 | 41.14 % | $27.16 |
| 5+ | 64.52 % | $16.37 |
This 4 3/4 inch World Cuisine carbon steel blini pan has numerous benefits. This pan is suited to making the well-known blini as well as pancakes. It is made of carbon steel.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 2.5 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 4.75" X 4.75" X 0.75" |
| Item Weight (lbs.) | 0.8 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | China |
| MPN / Model # | A4171512 |
| UPC / EAN | 803118514120 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.