Description
This 4 3/4 long by 1/2 high plain non-stick boat mold is ideal for pastries, cakes as well as petit fours, mini-quiches and hors d’oeuvres. It is made of non-stick coated steel.
$34.60
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $34.60 |
| 2 - 3 | 40.12 % | $20.72 |
| 4 - 7 | 64.77 % | $12.19 |
| 8 - 21 | 80.38 % | $6.79 |
| 22+ | 89.6 % | $3.60 |
This 4 3/4 long by 1/2 high plain non-stick boat mold is ideal for pastries, cakes as well as petit fours, mini-quiches and hors d’oeuvres. It is made of non-stick coated steel.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 4.75" X 1.58" X 0.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Color | Black |
| Material | |
| Finish | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47721-12 |
| UPC / EAN | 8014808832291 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.