Description
This 4 diameter by 1/2 high egg ring is made of stainless-steel. With its convenient handle, it is ideal for shaping an egg while being friend or poached. It is also great for making perfect pancakes. .
$42.18
Estimated Stock: 25 Unit s
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 - 2 | — | $42.18 |
| 3 - 6 | 57.06 % | $18.11 |
| 7+ | 71.57 % | $11.99 |
This 4 diameter by 1/2 high egg ring is made of stainless-steel. With its convenient handle, it is ideal for shaping an egg while being friend or poached. It is also great for making perfect pancakes. .
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 4" X 4" X 0.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42650-10 |
| UPC / EAN | 8014808733680 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.