Description
The Paderno 8 5/8 inch offset spatula, with its raised handle and bend in its blade, is ideal for spreading batters and leveling mixtures. It is made of stainless steel with a plastic handle.
- Material: Stainless Steel and Plastic.
$49.38
Estimated Stock: 100+ Units
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 - 3 | 43.6 % | $27.85 |
| 4+ | 59.48 % | $20.01 |
The Paderno 8 5/8 inch offset spatula, with its raised handle and bend in its blade, is ideal for spreading batters and leveling mixtures. It is made of stainless steel with a plastic handle.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 8.63" X 1.38" X 1.5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 18518-22 |
| UPC / EAN | 8014808678530 |
| ASIN | B001E3U5KW |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.