Description
The Paderno stainless steel grater has two angled slit perforations. It is ideal for grating vegetables, such as carrots, and citrus fruits like lemons and limes. It has a non-stick grip handle and a hook at the end for easy hanging.
$49.38
| Quantity | Discount (%) | Price Each Each |
|---|---|---|
| 1 | — | $49.38 |
| 2 | 19.48 % | $39.76 |
| 3+ | 35.44 % | $31.88 |
The Paderno stainless steel grater has two angled slit perforations. It is ideal for grating vegetables, such as carrots, and citrus fruits like lemons and limes. It has a non-stick grip handle and a hook at the end for easy hanging.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 6 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 11.875" X 3" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42560-04 |
| UPC / EAN | 8014808836442 |
| ASIN | B007MXPLK2 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.